VEČEŘE S APRIL

29. září 2007 v 1:49 | Kenyh |  >filmy mnou shlédnuty

Film Večeře s April je podle mě žánrově nezařaditelný. Je to spíš od každého trochu, ale dohromady to tvoří moc pěkný a povedený celek.
názor pár minut po dokoukání na film: Moc hezký film, jeden zmála příběhů, který by se doopravdy mohl stát.
film:
April (Katie Holmes) je typická černá ovce rodiny. Žije se svým černošským přítelem v malém bytě v NewYorku, kromě vzájemné lásky toho ti dva moc nevlastní. Její rodina jí nikdy neměla moc v lásce, celý příběh vlastně tvoří jediný den, den, kdy se její rodina rozhodla přijet k April na večeři. I když si je April vědoma, že ze svými rodiči, hlavně sestrou a matkou, nikdy moc dobře nevycházela, už od rána se připravuje na ten slavnostní okamžik. Vlastně si ale ani není moc jistá, jestli přijedou. Její matka, nemocná rakovinou, s ní má asi takový vztah že si nemůže vybavit jedinou hezkou vzpomínku s ní. Protože je rakovina u ní v tak pokročilém stádiu, že už není možné ji vyléčit, všichni se jí ptají, jak se cítí. Jí to ale už jen unavuje, nebaví ji neustále všem opakovat, že se cítí fajn. Starostlivost členů její rodiny jí natolik štve, že si z ní občas i utahuje. Tyto scény patří mezi ty úsměvnější momenty z filmu, i když jde tak trochu o černý hůmor.
April se rozodla udělat krocana, ale její trouba je rozbitá. Na to ale přišla příliš pozdě a tak běhá po okolních bytech a hledá troubu. Žádný soused není dost ochotný, až na jeden černošský pár, který ale musí uvařit i sobě a tak u nich peče krocana jen dvě hodiny. Dopéct ho musí u někoho jiného. Najde podivína z bytu D5 s novým sporákem. Mezi náma, ten kluk je tak trochu úchyl. April ale nezbývá nic jiného, než dát krocana péct k němu do jeho nové trouby. Když ale ten úchylák příjde k ní do bytu a začne děsně vtíravě říkat věty typu "skontroloval bych toho krocana sám ale je to tvůj krocan tak jsem si říkal že ho budeš chtít skontrolovat sama" a April ho na to setře, rozhodne se, že jí už dál pomáhat nebude. Krocana jí sice dopeče, ale z toho jedno stehýnko dá svému mopsi a celého krocana jí vrátí až po nekonečném Apriliiném dobývání do jeho bytu.
Rodina April nakonec přijela, to jí samozřejmě udělalo velkou radost. Běžela nadšeně dolů přivítat je ale než tam doběhla, její rodina už odjela. zděsila se totiž toho strašného domu, kde bydlí. To je April pochopitelně líto. Nakonec to ale vše skončí tak, že nemocná matka si na záchodě, poté co zaslechne rozhovor mezi matkou a její dcerou, uvědomí, jak je pro ni April vlastně důležitá.
Film je naprosto bez sentimentálních scén, což je podle mě jenom dobře. Je spíš smutný, občas se ale i zasmějete.
Mé hodnocení:
pět bodů z pěti - tzn, trhák!
yourKenyh

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veeva Veeva | Web | 29. září 2007 v 16:45 | Reagovat

Může to být dobrý :).Mi se strašně líbí to pravý oko od tý holky na fotce.A taky ty její vlasy... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.