Leden 2008

IZRAEL VOLÁ...

30. ledna 2008 v 19:52 | Kenyh |  >denní záznamy
Ano, zítra odjíždím do Vídně a od tamtud letím do Tel Avivu. Poté strávím spoustu dní v Jeruzelémě :)
Mějte se. A kdybych už nikdy nenapsal, tak se mnou buď spadlo letadlo, nebo mě zabil nějakej terorista...
yourKenyh

KABEL, PAMĚŤOVKA...

29. ledna 2008 v 21:16 | Kenyh |  >denní záznamy
..., fájn, co dál si ještě budu muset dokoupit k mé nové nokii? V životě by mě nenapadlo, že mi jí dodají bez kablu, vyděrači.
Jistý Martin mě zase potěšil svým komentářem. No nevím, hošíku, kdo je tady trapný :) Musím přiznat, že jsem tě už dávno vymazal jak z oblíbených stránek, tak z hlavy. Proč ty nedokážeš to samé?

Jinak zpět k mému mobilu. Je to totiž v tomto momentu velké téma. Aspoň pro mě. Je vážně skvělej - až na malou paměť a chybějící kabel [viz první odstavec článku]. Na Vodafon live je odkaz dokonce už z hlavního menu. Tak proč mi sakra nejde rozjet? Odpověď je možná až příliš jednoduchá - nemám aktivovanej wap. Jasně jasně, proč si ho neaktivuju?
Každý prochází různými stádii mentálního vývoje. Já jsem si zhruba před rokem liboval v nepraktických věcech, dlouhých pinech atd. A to je to - dlouhých pinech, složitých heslech... A tak jsem si heslo k tzv. "vodafone samoobsluze" dal tak dlouhé a nelogické, že so ho teď nepamatuju. Z toho vyplívá, že se nemůžu dostat ke svým funkcím a je to prostě všechno v prdeli.
Na stránkách vodafone.cz píšou, že pokuď kód zapomenu, mám zavolat na operátora. Volám - a stane se něco jak z amerického filmu. Hraje hudba a hlas mi oznamuje "Čekejte, jste v pořadí." nebo "Naši operátoři mají plné ruce práce s těmi, co volali před vámi. Čekejte prosím, za malou chvíli vás jistě jeden z nich obslouží.". Jsem netušil, že něco takovýho vážně existuje... Jako aspoň v čr!
Jak to dopadlo? Nedovolal jsem se. Čekal jsem půl hodiny a to mi stačilu. Finito. Žádná pointa.
Zkusím to zítra... Netrpělivý, mrzutý ale stále...


yourKenyh

CHAT

27. ledna 2008 v 11:01 | Kenyh |  >kecy mnou naškrábány
Je celkem možný, že vy, co stále používáte Internet Explorer, v tomto článku nic neuvidíte. Teda aspoň minule to tak bylo... Heh, další důvod, proč přejít na Mozillu.
Koment i k minulému článku, plz.
yourKenyh

VNÍTŘNÍ BOJ?

26. ledna 2008 v 21:59 | Kenyh |  >denní záznamy
V posledních dnech jeden řeším. Neustále. Jde o takovou kravinu, ale mě to stejně děsně bere...

Naši mi dali šíleně štědrou nabídku; za to, že jsem přijat na školu, si můžu vybrat nový mobil. Fájn, vybral jsem si.
Proč jsem si jen musel vyhmátnout mobil, u kterého je uživatelská paměť jen 10MB? Teď abych si koupil paměťovou kartu! Ale stejně to má ta nokia divně vyřešený; proč dává tak malou paměť k mobilu, u kterého je mp3, mp4 a co já vím čeho všeho ještě přehrávač? Co si tam mám jako nahrát? Písničky se mi tam vlezou možná tři, video tak jedno [samozřejmě, že si musím vybrat, jestli chci nahrát písničky nebo video]... To si mám jako ve volném čase pouštět polyfoní melodie?
Fájn, jdu se kouknout po nějaké té kartě, kterou mi, doufám, zaplatí naši [vzhledem k tomu, že jsem nevyčerpal peněžní limit jimi k tomuto účelu určený mi to připadá i celkem pravděpodobný], ale zeptat se jich na to nemůžu, protože nejsou doma [né, že by mi to snad vadilo :].

Bože, to je dilema, že?

Večery trávím poslední dobou [cca 4 měsíce] venku s přátely. Je to úžasný, protože mám pocit, že konečně přestávám být to malý dítko, kterým jsem byl dosud. A naprosto nechápu, jaktože naši ještě neodhalili mé malé tajemství, díky kterému je má bunda zvlášť po návratu z večerních výletů [ale taky ze školy atd., vlastně permanentně] načuchlá nicotinem, dehtem a co já vím jakým svinstvem ještě.

O známkách píšu jen velmi nerad, ale připadá mi to, jako taková má menší povinost [jako abych ve stáří, když budu tyhle svý články číst vnoučatům, měl tak trochu potuchy o tom, co jsem si v tomhle svým věku o tom všem myslel].
Prudké zlepšení v chemii mě je těší. Minulý rok mi vycházela čistá čtyřka, i když jsem nakonec dostal trojku. Teď mám dvojku.
Český jazyk? No, nevím. Známky mám na tři ale možná, že se náš učitel nade mnou slituje kvůli mým dobrým slohům a skvělému umístění v olympiádě [mimochodem druhý místo].
Matika - tu chápou jen podivné existence, od kterých je lepší držet se dál. Já k nim rozhodně nepatřím. Minulý týden jsem dostal první jedničku za celej půlrok, jinak mám za tři [ale jen těsně...]
Hudebka. No co by to bylo za učitelku, kdyby mi dala něco jinýho než jedničku?
Občanka - dvojka. Zapomněl jsem za ním zajít na přezkoušení, kurva.
Ostatní předměty mi připadaj příliš nepodstatný, takže se o nich rozepisovat nehodlám. Vlastně, kdybch neměl v plánu si tohle číst ještě na smrtelné posteli, nejspíš bych se tady o tom nerozepisoval vůbec - známky mi přece můžou být [a jsou] úplně u prdele, když už jsem přijat :)

hot news:
  • v pondělí k nám do třídy zas zavítá ten děsnej fanatik
  • mám myspace chat, díky kterýmu můžu normálně chatovat s lidma z celýho světa!
yourKenyh

NEJSEM PŘIJAT...

23. ledna 2008 v 20:30 | Kenyh |  >denní záznamy
Ach bože, nikdy jsem se necítil tak mizerně...


ÁÁÁÁ, JAK MI TOHLE MŮŽETE ŽRÁT? :D:D:D:D
Dostal jsem se! JO! :D:D Příští rok budu chodit na JKO :)

Dokonce má matka se přepnula do módu "kamarádka", tzn. že je teď velmi milá.. K celému tomu se váže spousta dalších skvělých věcí, např. že budu mít novej mobil [už bylo načase]... No ale nejlepší na tom stejně je, že tam JSEM!

Má sestra mě vyhazuje, takže končím...
yourKenyh

VYMÝVAČ MOZKŮ...

21. ledna 2008 v 19:54 | Kenyh |  >denní záznamy
...dnes zavítal do naší třídy. Nebo se tam spíš vetřel, protože o něj nikdo nestál. Kdo by taky stál o starýho zbožnýho chlapa, kterej do vás celou hodinu hustí, že "bůh je láska", "gay-sex je hřích" nebo "co je psáno v bibli je pravdou"... Omg, co takový lidi v jednom z nejatheističtějších koutů světa, kterým ČR bez pochyby je, vůbec dělaj'? Navíc; téměř celá třída mu kladla otázky, na které nám odpovídal tak, že na ně vlastně neodpověděl, ale díky svému umění přesvědčit to ani nikomu nepřipadalo divné. Prostě typický vymývač mozků.
otázka: "Proč myslíte, že bůh je láska?" (omg, je z toho slovního spojení je mi špatně)
vymývač: "Protože je to psáno v bibli! Je tam napsáno, že to řekl bůh!" (nj vlastně, tak to je jiná! :D)
otázka: "A vy jste ho slyšel, jak to řekl?"
vymývač: "Ale to je už úplně jiná otázka! Musíme jít popořadě" (fájn - k odpovědi jsme se už nedostali)

Omg, strašný, tihle lidi...
Ať si věří čemu chcou, ale ať nám to svým klidným hypnotizujícím hlasem, kterému se snadno odolá a snadno vleze do hlavy a z mozku ho třeba už nedostanem, nevtloukaj' do hlavy!

Jen tak mě právě napadlo:
Nevím, co mají na JKO za zmatky, ale stále na internet nedali výsledky přijímaček. Je tohleto normální?


Pátek: večer v Metaxe [jeden club]
Sobota a neděle: ztracenej výkend! Soustředko z tajných důvodů, kde byla fakt sradna snad asi jen jednu půlhodinu, kdy jsme my, malé a nerozumné děti, hopsali v záchvatech smíchu v tělocvičně na rádoby hudbu vycházející z keyboardu... Večer jsme dělali vážně tak tajné věci, že to tady raději psát nebudu :)
Pondělí [dnes, kdyby někomu nedošlo :] : kromě výše uvedeného fanatika celkem klasika - teď jsem přišel domů načuchlý ne zrovna svěžím vánkem...

Pajuš se omlouvám [tyvíšproč], ale o víkendu jsem nebyl v Opavě..

Momentálně mi nějak blbne kabel, takež si nejsem jistej, jestli se tenhle článek zveřejní. A i kdyby ne, stejně to byl hloupej článek :) bez jakýhokoli zamyšlení, bez jakýhokoliv vyššího smyslu... Tak snad někdy příště, mojí milí...
yourKenyh

NOVÝ VZHLED - BE UNDERGROUND

16. ledna 2008 v 20:32 | Kenyh |  >grafika mnou vytvořena
Vnímám to tak jen já, nebo se v posledních dnech dělí blogová komunita na dva tábory? Tímto designem dávám jasně najevo, do které skupiny chci patřit - a doufám že patřím.
Záhlaví mi mírně nesedí na stránku, ale kvůli toho se mi to měnit vážně nechce. Doufám, že se aspoň trochu líbí :)
hot news:
  • přijímačkách budu psát, až budu mít výsledky jak jsem dopadl. Což bude, doufám, co nejdřív.
yourKenyh

UŽ ZÍTRA...

15. ledna 2008 v 15:51 | Kenyh |  >denní záznamy
...nastane den, kterej může pohnout celým mým budoucím životem.
Jestli to na těch přijímačkách zahraju stejně, jako dneska v hodině, bylo by to fajn...
yourKenyh

VADÍ MI MŮJ FLEGMATISMUS...

14. ledna 2008 v 16:38 | Kenyh |  >denní záznamy
...a má lenost. I když se snažím aspoň s tím druhým něco dělat, nedokážu se nějak zbavit pocitu, že s tím prvním se nic dělat prostě nedá. Naprosto mě dostává, jak jsou všichni [tedy aspoň některé osoby] nervózní kvůli blížícím se přijímačkám - a já je mám pozítří a jsem naprosto v klidu! Proč, proboha proč? Mám jisté obavy... Obavy, že všechna ta nervozita vyleze ven až tam při přijímačkách. Takže zatímco ostatní jí ve zdravém množství vylučují už teď, já ji v nezdravě vysokém množství vyloučím všechnu na jednou. Ale taky možná ne, doufám, že takhle nervozita nefunguje.

mezi řádky
Právě poslouchám That Boy That Girl od Hadouken - dokonalé. Je to styl Nu Rave [ale např. Pajuš [link] tomu říká New rave, takže vlastně nevím, jak se to ve skutečnosti jmenuje :)
____________________

Včera byla zkouška se sborem [z důvodů pro vás tajných - prosím Lole, nedávej to zatím na blog!]... Kromě pár drbů [ve zkratce: sex, sex, sex!], odchodu, který se protáhnul přes hodinu a půl, zasmrádlé večerky, kde nic jiného než žvýkačky, cigára a pivo neseženete [kupoval jsem tam.....ehm...to první :], starého bratra od J., který nás ohrožoval svou přítomností a i přes snahu všech se ho zbavit se nás dále držel jako klíště, pár láskyplných slov, objetí, jedné podezřívavé paní, dvou housek a dalších, ovšem přísně tajných věcí se nic zvláštního nedělo.. Jen mě neustále nepřestane překvapovat ochota některých lidí [tentokrát to výjmečně myslím v dobrém slova smyslu] a taky otravná vytrvalost některých... ..ehm.. ..dalších lidí.hot news:
  • zítra jdu na novej design, potřebuju nějakej dospělejší, na tenhle se už nemůžu koukat...
  • Turmawen, jak dopadly ty přijímačky nebo co to bylo :) ?

yourKenyh


MÁTI MĚ ZASE NASRALA...

12. ledna 2008 v 19:15 | Kenyh |  >denní záznamy
...a to mě nakoplo k napsání již smazaného článku, ve kterém byste nevulgární výrazy hledali velmi těžko. Ale ona je fakt tak strašná kráva... Proč mě nechce pustit k na párty k J.? Jsou tam všichni, všichni tam můžou - jen já ne. Protože má matka je typická učitelka. Ach bože, jak já ji nenávidím!
A ještě se vymlouvá na to, že se momentálně potřebuju soustředit na přijímačky, které mám ve středu. Bože, a co jako? Nesoustředím se na ně snad dost? A co by na mém soustředění změnilo to, že bych teď odešel a ráno v devět se vrátil (spí se tam)?
Áááá už jsem si myslel, že jsem v klidu, ale já prostě pořád nejsem. Když si představím, o co všechno právě přicházím...
Awww zabít!
..............................................
Dodatek napsanej zhruba dvanáct hodin po zveřejnění článku:
Tento článek je strašně spontální. Neberte to smrtelně vážně :)
yourKenyh

A ZASE O JEDNU OBLÍBENOU STRÁNKU MÉNĚ...

10. ledna 2008 v 11:19 | Kenyh |  >kecy mnou naškrábány
...ale věřte, že mi to vůbec nevadí.
Všichni nejspíš znáte martasdusek.blog.cz... Omg, nemůžu z něj :D a to nemyslím v tom dobrém slova smyslu :D
Je pravda, že jsem mu poslední dobou nepsal komentáře - ale popravdě, co mu tam mám komentovat? :D
Co mě naprosto nejvíc dostalo je to, že včera zveřejnil článek, kde se všech návštěvníků jeho blogu ptá, co by měl na blogu změnit. Taky tam jakože mimochodem píše, že slečna z dreamblog.blog.cz si myslí, že jeho stránky jsou komereční. V jednom s ní nesouhlasím - jeho stránky nejsou komereční protože mu nevydělávají peníze. Ale jinak s ní souhlasím. Kdyby to peníze vydělávalo, tak by jeho blog komereční zcela jistě byl.
Kromě pár komentářů od různých MichičeQ a Cool_WerreQ a co já vím kterejch pochybnejch existencí ještě, které psali komentáře tipu "Já bych neměnila nic! Máš tady fešný!" nebo "QrásňouQej bloQísek - nespřátelíš?" tam byl i můj komentář, kde jsem stručně sepsal upřímný názor na jeho blog. Nic vulgárního, prostě jen, že souhlasím s Domulkou a že i když přidává sto článků denně, stále se nedokážu zbavit pocitu, že tam nějak není co číst...
A dneska? Ten článek tam prostě nebyl! Nejspíš ho smazal, aby si desetileté slečny nemohly přečíst některé názory a třeba se jimi nenechaly ovlivnit nebo co, nechápu to.
Ale to není vše. Prostě já ani Domulka nejsme v oblíbených stránkách i když jsme tam dřív byli... Takže kdo je upřímný, toho Marťas zkrátka vyšoupne ven?
Mám toho ještě tolik na srdci, ale raději to tady nebudu psát, abch své upřímnosti třeba později nelitoval :)
Okomentujte i můj nový design, plz - hned předešlej článek.
yourKenyh

NOVÝ VZHLED - EXTRÉMNĚ POHÁDKOVÝ

9. ledna 2008 v 19:25 | Kenyh |  >grafika mnou vytvořena
Nezlobte se, ale já si vážně potřeboval zlepšit náladu...
Celé to začalo tak; na myspace.com, kde jsem posledních pár dnů byl na netu naprosto nejvíc, jsem viděl asi sto naprosto perfektních fotek přenádherných lidí. Bože, ten krásný pohled mě tak zdeptal, že jsem chtěl udělat.....abych řekl pravdu, ani jsem nevěděl, co vlastně chci. Takové smíšené touhy, něco jako vypnout počítač nebo ho možná rozmlátit, lehnout si a usnout nebo snad lehnout si a zemřít?
Prostě směšné, opravdu děsný věci mě nechají absolutně chladným a tohleto... no dost už, popojedem. Prostě jsem si nutně potřeboval zlepšit náladu, zapomenout na ty překrásný lidi... A tak jsem pořád dokola snad stokrát poslouchal písničku "Lovely Spring", kterou jsem si shodou náhod včera stáhl, a pomohlo to. Kdyby někdo nevěděl, tak je to ta z filmu "Řada nešťastných příhod", která hraje úplně na začátku, u toho nejmenšího skřítka nebo jak se to jmenovalo. A jestli zrovna TY patříš do té skupiny lidí, kteří film neviděli, tak si představ tu nejinfantilnější písničku, co znáš - něoc naprosto nechutně dětského, jako z těch starých ruských kreslených filmů, kde třeba chodilo mluvící umyvadlo a všem radilo (jako například veverce a tak) s jejich strastmi...
A to mě nakoplo k hledání infantilních kýčovitých obrázku na DA tipu barevný usměvavý ptáček nebo smějící se jahoda pochodující s dalšími plody po polní cestě... Prostě obrázky, ze kterých září radost, optimismus, dětský svět bez starostí... No a pochopitelně jsem chtěl této mé dočasné nálady k něčemu využít. Nějaký totálně kýčovitý obrázek jsem sice na design nechtěl, ale takový pohádkový, ten jo. No, co budu povídat když je to všem jasné - prostě takhle vznikl tento design.
Líbí?
yourKenyh

KDYŽ SI MÁ MATKA PUSTÍ RÁDIO...

7. ledna 2008 v 15:01 | Kenyh |  >denní záznamy
...tak to duní celým bytem. A to ani nemluvím o jejím zpěvu (haha, nejspíš si myslí, že jí neslyším či co..) No, a věřili byste, že mě při tom dunění nutí hrát na housle?
Přijímačky mám už 16. ledna, což je za devět dní nebo kolik, nevím kolikátýho je... Celkem mi to nahání hrůzu.
Po pár neúspěšných pokusech o novej design to vzdávám. Prostě jsem bez nápadu, jako vyschlá studna, prázdná váza nebo jiná posraná metafora.

V orchestru, kam mimochodem chodím každej pátek, to minule bylo pěkně napínavý. Nevím, jestli je zrovna etické tady celý průběh oné debaty zveřejňovat, ale stejně to udělám. Bylo to zhruba takhle:
Hanousková starší (naše dirigentka) přišla do třídy, sedla si na křeslo - který se dá mimochodem tahem za malou páčku zvýšit do výšek nebeských, vím to z vlastní zkušenosti, mockrát jsme to křeslo Hanouskové zvedli a potom se bavili pohledem, jak ta chudák paní skáče a snaží se ho dostat do původní polohy - a řekla něco ve smyslu, že Jirka, kterej už vážně moc let s náma hrál na kontrabas (= basa - takový ty obrovský housle, který stojí na zemi na tý tyči a jsou většinu větší, než na ně hrající člověk), jí smskou zdělil, že s náma končí. To je přinejmenším sprosté! A kromě dalších přídavných jmen jako nezodpovědné, bezohledné a neférové mě napadá mnoho dalších, která by se k tomuto podlému činu dala přiřadit!
A dále se nám snažila promlouvat do duše jakože ať Jirku přesvědčíme, když on je náš kamarád ale na to odpověděl H., že kromě jeho tam Jirka prakticky žádný opravdový kamarády neměl a že on, i když se vymlouval na časové důvody, nejspíš měl poněkud jiné důvody k odchodu.
Nakonec z dlouhé vážné debaty, u které jsme se jako jediní smáli já a S. (abychom se to místy alespoň pokusili zlehčit) vyplinulo, že máme v orchestru blbej kolektiv a že se ho pokusíme upevnit tím, že budeme každý pátek chodit po těch dvou nebo kolika hodinám hraní do hospody. Proti tomu nic nemám :)
Ale takhle by se mohlo zdát, že z toho náše hrací tělěso (omg, trapná to slova! :D ) z toho vyšlo bez nejmenší újmy, teda až na toho Jirku - basistu. Ale tak to rozhodně není. Syn dirigentky - violoncellista - se urazil a pod svým přesvědčením o své pravdě se hádal se svou sestrou a dožadoval se po ní veřejné omluvy a pak si dokonce dal ultimátum, že buď on a Jirka, nebo ani jeden z nich... Potom odešel a já bych se ani nedivil, kdyby se už nikdy nevrátil... A zrovna včera jsem to všechno líčil napjaté H. přes mobil, která u toho bohužel nebyla z důvodů nějaké méně vážné nemoci.

To byla tak jediná akčnější věc, samozřejmě kromě těch tajnejch drbů, u kterých mám tisíc chutí je tady vypsat! A různých dalších akčních, ale přísně tajných věcí, který tu psát nechci a ani nebudu.

V blízké době čekejte novej design.
yourKenyh